Anna Dorczak

psycholog, certyfikowany terapeuta behawioralny

Studia psychologiczne ze specjalnością psychologia kliniczno-wychowawcza dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Śląskim ukończyła w 2003 roku. Z osobami ze spektrum autyzmu pracuje od 2000 roku. Początkowo jako wolontariusz, a od 2003 roku jako samodzielny terapeuta. Umiejętności praktyczne zdobywała pracując na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży CZP Feniks, gdzie do dzisiaj jest członkiem zespołu diagnostyczego.

W latach 2007-2014 pracowała w Centrum Terapii Behawioralnej na stanowisku starszego terapeuty oraz jako konsultant w placówkach dla dzieci z autyzmem w Bytomiu i Gliwicach. Pracowała także w szkołach specjalnychi w przedszkolu integracyjnym. Wiedzę i umiejętności wzbogacała, uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach, dotyczących pracy z osobamiz zaburzeniami rozwoju i pracy z rodzinami. Jako prelegent występowała na konferencjach w Łodzi, Gliwicach, Bytomiu i Rybniku. Prowadziła także szkolenia dla rad pedagogicznych w śląskich szkołach i przedszkolach.

W "Pozytywce" prowadzi terapię indywidualną oraz grupową dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera, diagnozy funkcjonalne oraz konsultacje terapeutyczne, a także terapię psychologiczną dzieci z mutyzmem selektywnym.